Desk

Mbyllet sezoni për Modriçin

Mesfushori kroat Luka Modrië është lënduar në ndeshjen e fundit të Real Madridit dhe do të qëndrojë për një kohë të gjatë jashtë fushës. Ylli...

“Furious 7” vazhdon me rekorde

Filmi “Furious 7”, po vazhdon të thej rekorde në shikueshmëri. Edhe gjatë javës që po lëmë pas, ai ka kryesuar top listën e 10-të...

“Tanku në oborrin tim”pjesëmarrës në Eastern NC Film Festival

Filmi i metrazhit të shkurtër “Tanku në oborrin tim” me skenar dhe regji të Mentor Spahiut, pritet të jetë pjesëmarrës në konkurrencën zyrtare te...

Mustafa: Sali Çekaj u flijua për pavarësinë dhe lirinë e Kosovës

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, nën përkujdesjen e të cilit u mbajt sot akademia përkujtimore për heroin Sali Çekaj, tha se bashkë me miq,...

Nga kriza do të vuaj Greqia, jo BE-ja

Do të vuante Greqia, e jo Evropa, për shkak të problemeve të cilat do të mund të dilnin në sipërfaqe për shkak të situatës...

Gjermania ka nevojë për “imigrantë të talentuar”

Në kuadër të debatit kombëtar për imigracionin në Gjermani, i nxitur si nga protestat anti-islamike në vend, ashtu edhe nga mbytja e qindra imigrantëve...

Fundoset anija në brigjet e Italisë, 700 persona të zhdukur

Përmmbytet anija në brigjet e Italisë, 700 persona të zhdukur Një anije me rreth 700 persona në bord është mbytur në kanalin e Sicilisë, 60...

Elhaida Dani këndon në “Eurovision in Concert”

Elhaida Dani mbrëmjen e së shtunës e ka kënduar këngën e saj edhe njëherë live në Amsterdam, ku është mbajtur koncerti “Eurovision in Concert”....

Zyrtare: Dortmundi me trajner të ri

Skuadra e Borussia Dortmund para pak çastesh ka lajmëruar trajnerin e ri, që në korrik do të zëvendësojë trajnerin aktual, Jurgen Klopp. Ai është Thomas...