Desk

Pronari i Brezovicës: S’na intereson politika, investojmë në qendrën e skijimit

Përpjekja e privatizimit të qendrës së skive në Brezovicë ka shkaktuar reagime të shumta në opinion, për shkak të rrezikut të prishjes së objekteve...

Vazhdon vala e largimit të qytetarëve nga Shqipëria

Dukuria e largimit nga vendi të shtetasve të Shqipërisë në drejtim të vendeve evropiane po vazhdon. Vetëm gjatë javës së kaluar në portin e...

Haradinaj: “Presim që të ndërmarrin diçka gjatë këtyre ditëve ”(Video)

Një ditë pas protestës, së organizuar nga subjekteve opozitare dhe pas Akademisë Përkujtimore - Dita e Rënies së Heroit Sali Çekaj - kryetari...

Hoxha në takimin e 11-të sekretarëve të Përgjithshëm të FIBA Evropës

Leart Hoxha, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), do të marrë pjesë në takimin e 11-të, të Sekretarëve të Përgjithshëm...

Çokollata shkakton pagjumësinë!

Çokollata ka në përbërje të saj kafeinë, sidomos çokollata e zezë. Kafeina gjendet te kakao, nga e cila përbëhet çokollata. Është e njëjta gjë...

Hakerat publikojnë të dhëna për aktorë e këngëtarë, objektiv edhe Rita Ora

Një sulm i fundit në e-mailet e kompanisë Sony ka vënë në siklet të madh shumë yje të botës së showbizit.Informacionet në lidhje me...

Mbyllet sezoni për Modriçin

Mesfushori kroat Luka Modrië është lënduar në ndeshjen e fundit të Real Madridit dhe do të qëndrojë për një kohë të gjatë jashtë fushës. Ylli...

“Furious 7” vazhdon me rekorde

Filmi “Furious 7”, po vazhdon të thej rekorde në shikueshmëri. Edhe gjatë javës që po lëmë pas, ai ka kryesuar top listën e 10-të...

“Tanku në oborrin tim”pjesëmarrës në Eastern NC Film Festival

Filmi i metrazhit të shkurtër “Tanku në oborrin tim” me skenar dhe regji të Mentor Spahiut, pritet të jetë pjesëmarrës në konkurrencën zyrtare te...