Desk

Mbi 60 % e fëmijëve rrihen nga prindërit

Më shumë se 60 % e fëmijëve kosovarë keqtrajtohen fizikisht nga prindërit e tyre, si formë për disiplinim. Kështu thuhet në anketën e fundit...

MPB dhuron kamionë për njësitet e zjarrfikësve

Ministria e Punëve të Brendshme do të shpërndajë 24 kamionë, për fazën e parë të projektit, të njësive të zjarrfikësve të 24 komunave të...

Drenas: ​Zbulohet busti i dëshmorit Gani Elshani

Sot më rastin e Ditës së shkollës që mban emrin e dëshmorit Gani Elshani, në fshatin Krojkovcë të komunës së Drenasit do të zbulohet...

Nesër nis testi ndërkombëtar PISA

Brenda javës, konkretisht nga e mërkura deri të premten do të mbahet testi ndërkombëtar –PISA, për vlerësimin e njohurive të nxënësve kosovarë. Në këtë test,...

I zhdukuri në Ibër, nuk është incident etnik

Përfaqësues të EULEX-it, KFOR-it, Policisë së Kosovës dhe strukturave udhëheqëse në veri të Mitrovicës, kanë bërë thirrje që incidentit të zhdukjes së të riut...

Studim: Vendet më fetare në botë, në listë edhe Kosova

2/3 e popullsisë botërore e konsiderojnë veten fetarë, kështu thonë rezultatet e hulumtimit “WIN/Gallup”, ku  kanë marrë pjesë 64,000 njerëz nga 65 vende, përfshirë...

Moti gjatë javës: Me diell, të premtën vjen shiu

Në pjesën më të madhe të ditës do të jetë me diell me intervale të gjata, njoftoi sot Instituti Hidrometeorologjik Republikan i Kosoves. Siç thuhet...

Shpërthim në stacionin policor në Zubin Potok

Veriu i Kosovës vazhdon të mos jetë i qetë. Pas incidenteve të fundit që kanë ndodhur në këtë pjesë të vendit, sonte rreth orës...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...