admin

Sela: Naser Zyberi nuk mund të bëhet Avokat i Popullit, ai post i takon opozitës

Lideri i ASH-së Ziadin Sela në Click Plus ka deklaruar se Naser Zyberi nuk mund të bëhet Avokat i popullit. Ai tha...

Europa League, sonte përballen Inter-Shakhtar Donetsk

Sonte në mbrëmje mësohet edhe finalisti tjetër i Europa League. Sevillia arriti të kalonte e para pasi mundi 2-1 Manchester United, dhe...

Nuhiu fillon sot aventurën evropiane me Dritën e Gjilanit

Sonte vëmendja e futbollit kosovar është te Drita e Gjilanit.  Kampionët e Kosovës zhvillojnë ndeshjen paraeliminatore në kuadër të Ligës së Kampionëve....

Champions League, në mbrëmje takohen Barcelona-Napoli dhe Bayern Munchen-Chelsea

Vazhdojnë  ethet e Champions League. Në mbrëmje Bayern Munchen do të përbllet me Çelsin në “Allianz Arena”. Bavarezët kanë fituar ndeshjen e...

Juventusi shkarkoi Sarrin

Juventusi shkarkoi trajnerin Maruizio Sarri. Vendimi është marrë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, ndonëse ekipi u shpall kampion në Serie A....

Të pavlefshme 31.107 fletëvotime në zgjedhje

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve regjistroi  31.107 fletëvotime të pavlefshme në zgjedhjet e djeshme parlamentare, sipas 3.421 nga  3.480 vendvotime.

Uji në Shkup i sigurt për t’u pirë

Uji për pije është i sigurt, tregojnë analizat nga mostrat për analizë fiziko-kimike dhe mikrobiologjike të marra nga 39 vende matëse në...

Komisioni për sëmundje ngjitëse do të mbajë takim me kryetarët e komunave të Shkupit

Komisioni për sëmundje ngjitëse sot do të mbajë takim me kryetarët e komunave të Shkupit, informojnë për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë.

Vjosa Osmani shkarkohet nga pozitat në LDK

Në Kosovë Këshilli Drejtues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, përmes sistemit online ka votuar për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga strukturat drejtuese...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...