Array

Australi: Arrestohen të rinjë që planifikuan sulm terrorist

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Policia në Australi thotë se i ka arrestuar pesë të rinjë, të cilët të inspiruar nga grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS), kishin planifikuar sulm madhor terrorist në qytetin Melburn.

Sipas policisë, personat e arrestuar, të moshës 18 dhe 19 vjeçare, janë arrestuar sot herët në mëngjes, gjatë një serie të bastisjeve.

- Advertisement -

Policia e Australisë thotë se ata kishin përgatitur sulm në Melburn, më 25 pirll, me rastin e një përkujtimi të një beteje në Luftën e Parë Botërore.

Qeveria e Australisë e ka ngritur alarmin për terror, pas kërcënimit nga mbështetësit e grupit ekstremist, Shteti Islamik.

- Advertisement -

Në shtator të vitit të kaluar, zëdhënësi i militantëve të Shtetit Islamik, Abu Mohammed al-Adnani, e ka transmetuar një mesazh për sulme të jashtme, duke e përmendur Australinë në mënyrë specifike.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -