ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Must Read

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e...

CMG publikon dokumentarët për 70 vjetorin e Luftës se Rezistencës

Të dielën u zhvillua në Pekin ceremonia e publikimit të serisë së veprave tematike në përkujtim të...

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do...

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre dhe të partisë së tyre, deklaroi nënkryetarja e partisë opozitare Aleanca për Shqiptarët, Bujare Abazi. Ajo duke folur në Magazinën Informative në TV21 shtoi po ashtu se zëvendësministrat as nuk kanë legjitimitet sepse vijnë nga një proces i manipuluar zgjedhor.

“Këta zëvendësministra nuk e kanë legjitimitetin për arsye se dalin nga një proces skajshmërish i manipuluar zgjedhor. Sigurisht i përkrahur edhe nga LSDM-ja! E dyta, si propozim për zëvendësministra kemi kandidatë, nga të cilët, njëri nga ta, ka qenë propozim i ish-Presidentit Ivanov në Këshillin Gjyqësor dhe si rezultat edhe i punës së tij e shohim se si e kemi gjyqësorin të partizuar. Po ashtu keni një ish-Ministër i cili dështoi në punën e tij, në mbrojtjen e të zgjedhurve, deputetët, më 27 prill 2017. E treta, do të thosha se nisur nga parimet dhe logjika e këtyre deri më tani nuk presim ndonjë risi, ata do të punojnë për vete dhe interesin partiak, por nuk do të punojnë për institucionet ku do të jenë zëvendësministra e aq më pak për qytetarët”, tha Bujare Abazi – Nënkryetare e ASH-së.

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e pacientëve të vdekurv kanë qenë...

CMG publikon dokumentarët për 70 vjetorin e Luftës se Rezistencës

Të dielën u zhvillua në Pekin ceremonia e publikimit të serisë së veprave tematike në përkujtim të Luftës së Rezistencës dhe të...

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do të jetë në procedurë parlamentare.

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel ditor. Ai tha se nëse...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv me Covid-19. Ai tha se...

More Articles Like This