As sot nuk zgjidhet kryeparlamentari, deputetët hanë pizza dhe dalin nga Kuvendi

Must Read

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën...

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik...

Mickoski mbetet, Janushevi largohet, Bordi iniciues dhe LSDM-ja vlerësojnë se ndryshmet janë vetëm teatro

https://youtu.be/ySjClHGuV5M Pas Komitetit të djeshëm Qendror të partisë opozitare, VMRO-DPMNE, krahas ndryshimit...
- Advertisement -

Dy tri kamera ishin në oborrin e kuvendit të Maqedonisë, të enjten në mesditë.

Kjo pse disa deputetë të koalicionit qeverisës, u panë duke hyrë në Kuvend, dhe pritej që s’i në befasi të thirret një seancë.

- Advertisement -

Madje edhe person kishin ngarkuar që t’ua matë temperaturën deputetëve.

Pas pak, në kuvend u sollën edhe disa pizza.

- Advertisement -

Aq shumë ishin, sa që dy veta i bartën nga vetura deri ku duhet.

Disa nga gazetarët edhe komentuan se mungojnë ca, meqë më shumë deputetë janë brenda.

- Advertisement -

Në total u sollën 20 pizza, edhe pse më shumë se 20 deputetë hynë në kuvend!

Për ushqimin e porositur duket se erdhi në kuvend edhe Muhamed Zekiri.

TV21 e pyeti se a po mbahet seanca, e ai foli për pizza.

Muhamed Zekiri: “Nuk e di unë! Unë erdha, e pash pizza kanë pru”!!!

Megjithatë ushqimin e bollshëm brenda në kuvend, deputetët e koalicionit të ri, nuk erdhën krejt.

TV21 mëson, se pakënaqësi ka në të dy taboret, si tek LSDM-ja ashtu edhe te BDI-ja.

Në koalicionin Mundemi, dy partnerë të LSDM-së po ankohen pse s’morën hise në qeveri, siç u ishte premtuar.

Në BDI ndërkaq thonë që ndarja e pushtetit, ka lënë të pakënaqur dy degë të partisë: Çairin dhe Sarajin!

 “Ishit të gjithë këtu?

Ismail Jahoski: “Po të gjithë”.

Si i komentoni zërat për ndarje të deputetëve?

Ismail Jahoski: “Nuk ka diçka të tillë”.

Zyrtarisht sot nuk kishte ftesë për mbledhje në kuvend, ndërsa as për nesër një e tillë nuk i është dërguar as mediave dhe as krejt deputetëve.

TV21 ka pyetur koalicionin Aleanca Shqiptare – Alternativa për këtë gjë, por as sot s’kishte ftesë për seancë, dhe deputetët e tyre s’kishin pse të shkojnë në kuvend.

Njëjtë edhe në VMRO-DPMNE.

Ndër të parët që la kuvendin ishte deputeti Arben Ziberi

Ai desh e theu veturën, meqë goditi një pengesë që kishte vendos policia në hyrje të kuvendit.

Shumë ma lehtë se ai kaloj Talat Xhaferri, i cili sot ka mund të zgjidhet për të dytën herë kryeparlamentar.

Përgatiti: A.Jonuzi / F.Aliu

- Advertisement -

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën e kemi pasur deri më...

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik të Shkëndisë që të kalojë

Mickoski mbetet, Janushevi largohet, Bordi iniciues dhe LSDM-ja vlerësojnë se ndryshmet janë vetëm teatro

https://youtu.be/ySjClHGuV5M Pas Komitetit të djeshëm Qendror të partisë opozitare, VMRO-DPMNE, krahas ndryshimit të një pjese të anëtarësisë...

Turqia dhe Greqia gati për t’i filluar negociatat për Mesdheun

Turqia dhe Greqia janë gati t’i fillojnë negociatat mbi mosmarrëveshjet për pjesën lindore të Mesdheut, publikoi sot presidenca turke.

“Është e patjetërsueshme të kemi OKB të fortë”, Pendarovski: OKB do të jetë efikase aq sa do të lejojnë vendet anëtare

Presidenti Stevo Pendarovski mbajti video-fjalimin në forumin e nivelit të lartë “E ardhmja që e duam, Kombet e Bashkuara që na duhen:...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -