Array

Artistët shqiptarë në Bienalen e Konjicit në Bosnjë

Must Read

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të...
- Advertisement -

Do të hapet edicioni i tretë i Bienales së Artit Bashkëkohor në Bunkerin Atomik në Konjic të Bosnje Hercegovinës.

Edicioni i sivjetmë vjen si bashkëpunim mes Republikës Shqiptare dhe asaj Austriake. Artistët shqiptarë si Flaka Haliti, Dritan Hyska, Alketa Ramaj e Helidon Gjergji do t`iu bashkohen emrave të tjerë artistikë si Selma Selman, Dante Buu, Anna McCarthy, Delaine Le Bas, Adela Jusic. Edicioni i sivjetmë do të kurohet nga Adela Demetja, Margarethe Makovec dhe Anton lederer(transmeton kultplus)

- Advertisement -

Projekti i Bienales në Konjic është projekt i vecantë nëntokësor që mbahet në një prej hapësirave më misterioze të Republikës Federale Socialiste Jugosllave, ky një tunel aktiv në vitet 1953-1979.

Ekspozita do të hapet me datë 24 prill me fillim prej orës 11:00 ndërsa koncepti i sivjetmë mbështetet në figurën e Josip Broz Titos.

- Advertisement -

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të prodhuar eksploziv, që është një...

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç.

Osmani në Bruksel takon kryediplomatin e BE-së, Josep Borell

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me përfaqësuesin e Parë të Lartë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -