AAA nuk do ta përkrahë ligjin për legalizim të marihuanës

TË FUNDIT

3.9 miliardë vite i vjetër, objekti i veçantë që Biden ka vendosur në zyrën presidenciale

Kur ekuipazhi i Apollo 17 u kthye nga hëna, ata sollën përsëri një shkëmb hënor 3.9 miliardë vjeçar që...

Orizi i zi përmirëson funksionin e trurit dhe ngadalëson plakjen e tij

Orizi i zi ka qenë prej kohësh i njohur si një ilaç për veshkat, mëlçinë dhe dispepsi. Ai ka...

A është i shëndetshëm uji i gazuar?

Uji me gaz mund të jetë një alternativë e mirë në vend të pijeve të gazuara, por a është...

Moti do të jetë me vranësira, pasdite do të fillojnë të reshura të shiut

Moti në vend paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa pasdite, duke filluar nga perëndimi, do të...

Horoskopi 24 janar 2021

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë së dielës. Nëse gjatë ditëve...

Nuk do ta përkrahim ligjin për legalizimin e marihuanës, tha deputeti i Alternativës Skender Rexhepi-Zejd. Në pyetjen e gazetarit se a do të mjellë ndonjë rrënjë kanabis në oborr, Rexhepi thotë se as nuk e kanë ndërmend ta përkrahin ligjin për legalizim të marihuanës, e aq më pak të mbejllin.

“As nuk e kemi ndërmend t’i mbjellim, as nuk e kemi ndërmend t’i përkrahim. Çdo mendje e shëndoshë nuk do t’i përkrahë. Nuk besoj se do të kenë shumicën e deputetëve që do ta përkrahin për t’i mbrojtur bizneset e dikujt e ndërkaq pasojat t’i përjetojnë qytetarët”, tha Rexhepi-Zejd.

TË NGJAJSHME