9 të vdekur nga virusi korona! 2200 raste aktive në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna,...

9 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Një 70-vjeçar nga Vinica, dy pacientë 67-vjeçar nga Strumica, një 48-vjeçar nga Ohri, një 64-vjeçar nga Gostivari, dy pacientë nga Tetova të moshave 70 dhe 71-vjeçare dhe dy nga Kumanova të moshave 68 dhe 77-vjeçare.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1504 testime nga të cilat 143 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Në Shkup janë shënuar 43 raste të reja, në Kumanovë 16, Shtip 4, Prilep 9, Tetovë 6, Strugë 2, Veles 3, Ohër 2, Kavadar 3, Gostivar 6, Gjevgjeli 4, Strumicë 11, Radovish 1, Koçan 15, Probishtip 1, Pehçevë 1, Vallandovë 3, Vinicë 2, Dellçevë 3, Shën Nikollë 5, Kërçovë 2 dhe Negotinë 1.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 110 pacientë të shëruar. 42 nga Shkupi, 14 nga Kumanova, 11 nga Prilepi, 8 nga Tetova, 5 nga Struga, 1 nga Velesi, 3 nga Manastiri, 6 nga Ohri, 1 nga Kavadari, 2 nga Gostivari, 1 nga Gjevgjelia, 3 nga Strumica, 1 nga Radovishi, 3 nga Koçani, 1 nga Probishtipi, 1 nga Pehçeva, 1 nga Berova, 2 nga Dellçeva, 1 nga Kratova dhe 3 nga Shën Nikolla.

Numri total i të diagnostikuarve me virusin korona në vendin tonë është 17343 persona, prej të cilëve 14422 janë shëruar ndërsa 721 kanë ndërruar jetë. Aktualisht numri i rasteve aktive është 2200 të infektuar.

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë...

More Articles Like This