3 viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19, më shume raste në Shkup dhe Kumanovë

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

118 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar brenda 24 orëve nga gjithsej 1653 teste të realizuara kanë informuar nga ministria e Shëndetësisë.

Rastet e reja janë në Shkup 55, në Kumanovë 12, në Prilep 9, në Tetovë 6, në Shtip 5, në Kërçovë dhe Kavadar nga 4 raste, në Ohër dhe Vinicë 3, Gostivar, Kriva Pallankë, Veles, Dellçevë nga 2 raste, në Manastir, Strumicë, Probishtip, Sveti Nikollë, Berovë, Strugë, Koçan, Kratovë, Dibër nga 1 të infektuar.

- Advertisement -

Në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 127 pacientë të shëruar, ndërsa kanë humbur jetën 3 pacientë, të cilët janë nga Tetova, Shtipi dhe Struga.

Që nga fillimi i pandemisë janë diagnostikuar 13.194 të infektuar, 9752 të shëruar, ndërsa bilanci i viktimave shkon në 554. Raste aktive në vendin tonë janë 2888./TV21

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -