12 viktima, 520 të infektuar me korona virusin dhe 372 të shëruar

TË FUNDIT

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Në repartet infektive në vend po mjekohen 604 pacientë me Covid-19

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në spitalet e vendit është paraqitur se po mjekohen gjithsej 330 pacientë...

Bërns: “Presim hapjen e bisedimeve me BE-në”

Ambasadorja amerikane në Maqedoninë e Veriut, Kate Mary Byrnes në një intervistë për Zërin e Amerikës, thekson se vendi...

I dënuar për ngacmim seksual, ekstradohet nga Greqia ish-trajneri i futbollit

Një ish-trajner futbolli i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve është ekstraduar nga Greqia. “Në vijim të bashkëpunimit...

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3023 testime të realizuara, 520 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-231, Kumanovë-22, Dibër-11, Shtip-10, Prilep-9, Tetovë-23, Strugë-9, Veles-20, Manastir-10, Ohër-22, Kavadarc-28, Gostivar-25, Gjevgjeli- 8, Strumicë-20, Kriva Pallankë-12, Radovish-6, Krushevë-2, Koçan-7, Probishtip-5, Makedonski Brod-2, Pehçevë-4, Berovë-4, Vallandovë-2, Vinic-2, Dellçevë- 7, Kratovë-2, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-11, Resnjë-1 dhe Negotinë-3.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 372 pacientë të shëruar, ndërkaq 12 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

TË NGJAJSHME