Spanjë: Horor në një reli, së paku 6 të vdekur(Video)

448
0
SHPËRNDAJE

Së paku gjashtë njerëz kanë vdekur kurse dhjetëra të tjerë janë plagosur kur një garues i relit ka dalë nga staza me makinën e tij dhe është përplasur me tribunat ku ishin shikuesit.

Në mesin e viktimave në relin “La Korunja“, që po mbahej në qytetin Karal në veriperëndim të Spanjes, ka vdekur edhe një grua shtatzëne dhe një fëmijë tetëvjeçar.

Njoftohet se shkaktare e incidentit ka qenë shpejtësia shumë e madhe e garuesit i cili nuk ia ka dalë ta mposhtë kthesën e rrezikshme.
Merret vesh se organizatori ka ndërprerë këtë reli kurse policia po heton numrin e saktë të të vdekurëve dhe të lënduarëve./21 Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU