SHILEGOV: QEVERIA ME INGERENCA TEKNIKE NUK KA TË DREJTË TË NËNSHKRUAJ MARRËVESHJE

367
0
SHPËRNDAJE

Pasi që sot ministri i shëndetësisë, Nikolla Todorov ka nënshkruar marrëveshje për ndërtimin e qendrës klinike “Nënë Tereza”, menjëherë kanë arritur reagimet nga LSDM. Petre Shilegov nga kjo parti thotë se Qeveria me ingerenca teknike nuk ka të drejtë të nënshkruaj marrëveshje pak ditë para se të lëshon pushtetin. Sipas tij, Todorov dhe VMRO-DPMNE tashmë janë në opozitë dhe se ata klinikën e kanë premtuar që në vitin 2012 dhe se duhej të përfundoj deri tani. Sipas Shilegovit Qeveria e re do të ndërtojë klinikë të re e cila do të jetë në shërbim të qytetarëve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU