KOSOVARE ASLLANI FITOI FA CUP ME MANCHESTER CITY

808
0
SHPËRNDAJE

Një tjetër sukses në karrierën e futbollistes

Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani ka arritur edhe një sukses në karrierën e saj duke fituar FA Cup për femra.

Skuadra e Manchester City ka triumfuar në finale kundër Birmingham City me rezultat 4-1.

E gjithë kjo në saje të golave të Bronzes, Christiansenit, Lloydit dhe Scottit.

27-vjeçarja nuk ishte pjesë e ekipit startues, madje nuk ishte as në bankën rezervë.

 

YES team, another medal to add to the collection🏅! #FAcup

A post shared by Kosovare Asllani (@asllani9) on

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU