Festoi para kohe,mbeti pa medalje!

314
0
SHPËRNDAJE

Atletja amerikane Moli Hudle, falë festës së saj të parakohshme mbeti pa medalje në vrapin e 10 mijë metrave. 30 vjeçarja në botërorin e atletikës që po zhvillohet në Pekin, një metër para se të arrijë në cak nisi të festojë për vendin e tretë, por kjo I kushtoi shumë shtrenjtë, pasi bashkëkombësja e saj Emili Infeld vetëm për një këmbë ishte më e shpejtë dhe ia mori medaljen e bronztë. Hudle, pas pak kuptoi se çfarë gabimi ka bërë dhe se ka mbetur pa medalje. Ajo dy vjet të plota ishte përgatitur për këtë botëror. Fituese e vrapit në 10 mijë metra doli Gelete Burke nga Etiopia.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU