SHILEGOV: “DO TË FILLOJË GAZIFIKIMI NË SHKUP”

438
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov sot deklaroi se pret që sivjet të fillojë gazifikimi i qytetit në pjesët të cilat nuk janë përfshirë me ngrohjen qendrore dhe të rritet efikasiteti energjetik i objekteve të cilat janë nën qytetin e Shkupit. Shilegov paralajmëroi se lidhur me këtë të enjten do të ketë takim me kryetarët e komunave të Shkupit dhe me Sektorin për Energjetikë. “Thjesht është një luftë në të cilën tashmë është vendosur edhe strategjia e përcaktuar nga ana ime si kryetar në bashkëpunim me institucionet e tjera kemi filluar ta implementojmë dhe presim që në afat të mesëm Shkupi më nuk do të jetë i ndotur”, tha Shilegov duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas donimit të pajisjes mjekësore për Spitalin e Fëmijëve Kozle.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU