0

Mesfushori francez tregon sa shumë e do Manchester Unitedin

Paul Pogba ka rrëfyer se si e ka refuzuar Real Madridin për t’u transferuar te Manchester United, gjatë verës së shkuar.

Francezi ka zbuluar se Reali kishte shprehur interesim për të, por dashuria që ka për ‘Djajtë e Kuq’, kishte bërë që të refuzonte kampionët e Evropës, për t’u kthyer përsëri në Old Trafford.

“Për të qenë i sinqertë, Real Madridi më ka kërkuar dhe unë mendoja se do të shkoja atje, por kur erdhi oferta nga United gjithçka ndryshoi”, ka deklaruar Pogba.

“Unitedin e kam pasur gjithmonë në zemër. E zemra më tha që duhej të kthehesha këtu, nuk e di pse, nuk e dija se çfarë do të ndodhte”.

“Por vendosa të vija dhe nuk jam penduar. Asnjëherë nuk pendohem për vendimet që marr në jetë”, ka thënë ai.

Pogba është transferuar te Manchester United nga Juventusi për 105 milionë euro.

0

Angela në të zeza

Modelja e mirënjohur shqiptare, Angela Martini e cila karrierën e saj e ka zhvilluar kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot ka njoftuar se i ka dhënë fund beqarisë.

Ajo në rrjetet sociale ka postuar disa fotografi nga ceremonia e tyre martesore. Ku ka shkruar se është martuar, shkruan rtv21.tv.

“E sapo martuar natën e kaluar me njeriun e ëndrrave! Jeta jonë është një film dhe ne guxojmë ta jetojmë ashtu siç duam! Origjinale, aq sa edhe e çmendur”, ka shkruar modelja e njohur, Martini.

Angela Martini ka kurorëzuar dashurinë e saj me rumunin Dragos Savulescu.

Megjithatë, ajo që bie në sy është se modelja ka zgjedhur të duket shumë më ndryshe nga nuset e tjera, pasi që ka zgjedhur një fustan me ngjyrë të zi dhe transparent./21Media

anxhela 2 anxhela 1

0

Kompania Apple vitin e ardhshëm do të prezantojë tre iPhone të ri

Apple do të prezantojë dy telefona iPhone me ekran OLED dhe një me ekran LCD.

iPhone X, i cili doli në shitje këtë muaj, është iPhone  i parë që përdorë teknologjinë OLED. Kjo teknologji mundëson ngjyra më të pasura dhe më pak shpenzim të energjisë.

Njëri nga telefonat e mençur do të ketë ekran 5,8 inç OLED, të cilin e posedon iPhone X, por të tjerët do të kenë ekran më të madh 6,5 inç.

Pajisjet e ardhshme po ashtu do të jenë të ngjashme me iPhone X.

Analistët besojnë se kamera e pasme e iPhone nuk do të ketë aftësinë 3D.

Telefoni i tretë i mençur do të ketë dizajn edge-to-edge dhe iPhone X, por do të ketë ekran më të litre LCD.

Analistët informacionet e tyre i bazojnë sipas burimeve nga zinxhiri i furnizuesve të kompanisë nga Kupertino.

0

Lazio nuk e kapërdin gjykimin e gjyqtarit Giacomelli, në ndeshjen e zhvilluar të hënën ndaj Torinos, ku ka humbur 1-3

Sipas Sportmediaset, në kampin lacial mbizotëron një klimë e rëndë dhe atmosferë e zymtë, duke filluar që nga përgatitësit atletikë, deri tek presidenti Lotito.

Që të gjithë janë të bindur se “është një dorë që nuk dëshiron që Lacio të kapë vendin e katërt në Serinë A”.

Vetë Lotito e cilësoi më shumë se skandaloz gjykimin dhe thotë se ky është një rast i përsëritur, ndërsa në një deklaratë të klubit aludohet për hapin drastik të tërheqjes nga kampionati.

0

Këngëtarja e përqafuar me më të dashurën e saj

Gjithmonë ka qenë e përfolur për projektet muzikore, por jo vetëm, një pjesë shumë e komentuar për Leonora Jakupin padyshim se është edhe jeta private.

Ndonëse statusi i saj ka qenë gjithmonë në vëmendje të fansave dhe shtypit rozë, këngëtarja asnjëherë nuk ka zbuluar ndonjë lidhje të dashurisë, shkruan rtv21.tv

Në anën tjetër gjithmonë është treguar më pak e rezervuar për familjen e saj, ajo shpesh herë ka folur për personat më të dashur e njëra ndër to është edhe mbesa e saj.

Në prapaskenat e xhirimeve të Vitit të Ri në RTV 21 Leonora është fotografuar nga portali rtv21.tv duke u përqafuar me mbesën e saj./21Media

leonora 2 leonora 1

0

Prapaskenat nga të gjitha programet festive në RTV 21

Radiotelevizioni 21 për pritjen e Vitit të Ri 2018 ka përgatitur një program shumë të veçantë festiv me artistët më të pëlqyer nga publiku.

Momentet më pikante nga prapaskenat e xhirimeve të Vitit të Ri do të mund t’i kuptoni nga dy gazetarët e njohur Abaz Krasniqi nga RTV21 dhe Rina Halili nga TV21 Maqedoni.

Ata kanë realizuar intervista të shumta me artistët pjesëmarrës të cilët kanë zbuluar të pathëna.

Ndryshe për Abazin është përkujdesur butiku “Durguti” ndërsa për Rinën dizajnerja Vjollca Llapashtica./21Media