Според „Форбс“, Бил Гејтс е најбогат човек во светот

411
0
АКЦИЈА

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ е најбогат жител во САД, според списанието „Форбс“.

Тој „тежи“ 88,9 милијарди долари, што го прави Гејтс и најбогат човек на планетата.

На второ место е основачот на интернет компанијата Амазон, Џеф Безос, со богатство од 83,3 милијарди долари.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР