НАЈНОВИ ВЕСТИ

Актуелниот фудбалски шампион Вардар го совлада Фенербахче со резултат 2-0, во првиот плеј-оф натпревар од Лигата на Европа. Тимот на Чедомир Јаневски беше одличен на...

РЕГИОН

Неколку илјади лица во регион североисточно од грчката престолнина Атина денеска ги напуштија своите домови поради шумскиот пожар, што излезе од контрола, соопшти ДПА. Службата...

Претседателот на Косово Хашим Тачи денеска изјави дека дијалогот меѓу Белград и Приштина би можел да продолжи во септември и оцени дека таквите разговори...

СВЕТ

Ирак побара од ОН да му помогне во собирањето на докази за злосторствата извршени од страна на екстремистичката организација „Исламска држава“, преку резолуција што...

Бројот на бегалци од Јужен Судан, кои најдоа прибежиште во Уганда, достигна еден милион, соопшти денеска ОН, предупредувајќи дека тоа е една од најбрзорастечките...

КУЛТУРА

НАУКА И ТЕХНОЛОГИЈА

НАЈПОСЕТЕНИ

Контакт

Телевизија 21 Македонија
Ул. Македонија бр. 10 Скопје
+389 2 3 135 630
+389 2 3 135 631
mail: tv21@rtv21.tv

За нас

Телевизија 21 започна со емитување на својата програма во Македонија на 21 септември 2015 година. Teлевизијата е дел од косовската медиумска групација RTV21. Емитува програма на албански и на македонски јазик во HD сигнал. При пласирањето на информациите се водиме од највисоките етички и новинарски стандарди.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com